Za nami czwarta edycja EXATEL Security Days. To było największe wydarzenie, jakie organizowaliśmy w historii firmy i najprawdopodobniej najbardziej udane, jeśli chodzi o poziom merytoryczny, skalę i osiągnięte cele.

Gościliśmy ponad 500 gości z różnych sektorów gospodarki, administracji i służb. Wydarzenie uświetniły swoimi wystąpieniami jedne z najważniejszych osób w polskim cyberbezpieczeństwie m.in. Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, gen. bryg. Karol Molenda, Dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i Pełnomocnik MON ds. utworzenia Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni czy płk Przemysław Przybylak, Komendant Centrum Operacji Cybernetycznych, Ministerstwo Obrony Narodowej. Nie sposób pominąć całej plejady wybitnych ekspertów w cyber i telekomunikacji – takich jak Adam Haertle czy Michał Szczęsny. Żeby oddać poziom, trzeba by wymienić wszystkich 23 prelegentów – to było duże i bardzo merytoryczne wydarzenie.

Gęsta agenda

22 prelekcje i łącznie 24 godziny praktycznych warsztatów w trzy dni. To nie jest trywialne zadanie logistyczne, szczególnie, że wśród uczestników znajduje się wiele osób VIP, a wśród partnerów mamy zarówno biznes, jak i spory sektor publiczny, w tym służby. Plus – oprócz prelekcji i warsztatów równocześnie organizowaliśmy dwa konkursy, w tym duży konkurs hakerski Capture The Flag. Innymi słowy – działo się.  Na szczęście możemy dziś powiedzieć, że ESD19 okazała się sukcesem.

Partnerzy

Wydarzenie nie odbyło by się, gdyby nie współpraca z wieloma partnerami instytucjonalnymi – MON, Wojsko Polskie, WOT, ISSA Polska i biznesowymi – Cisco, Samsung, Flowmon, Honeywell, Netscout|Arbor, RSA, Veracomp, F5, Arrow, Symantec, Forcepoint, 4Sync, PaloAlto, Instytut Kościuszki, ASTOR, ENERGO-TEL S.A. Zasięgi mediowe zapewnili nam  – Wirtualna Polska Tedch, Rzeczpospolita, Business Insider Polska, ZaufanaTrzeciaStrona.pl, Interia, Polska2041, Dobreprogramy.pl, Cyberbedefnce24.pl, Polskie radio i Polskie radio 24, justjoin.it.

Wiedza nie zginie

Nie oszukujmy się – zapamiętać wszystko z dwóch dni prelekcji i całego dnia warsztatów nie jest prosto. Dla wszystkich uczestników, a przede wszystkim dla tych, którzy na ESD19 nie byli, mamy dobrą wiadomość – zarówno prezentacje, jak i zapisy wideo wystąpień będą dostępne na naszym repozytorium wiedzy – www.exatel.pl/wiedza