Pewnie zauważyliście już w agendzie i na stronie cennika to, że cały trzeci dzień ESD jest przeznaczony na warsztaty. Powiedzmy trochę więcej na ich temat.

Warsztaty to najlepsza metoda na przekazanie wiedzy, edukację środowiska ludzi związanych z cyberbezpieczeństwem. W EXATEL zależy nam, żeby świadomość wyzwań i rozwiązań była jak najszersza. To pracuje na naszą korzyść, to pokazuje skalę problemu i ilość pracy, którą włożyliśmy w budowanie kompetencji cyberbezpieczeństwa. Dlatego w ciągu roku organizujemy dziesiątki szkoleń, warsztatów i webinariów o szeroko pojętej tematyce bezpieczeństwa IT i rozwiązaniach sieciowych. Certyfikujemy działy IT na przykład w dziedzinie ochrony automatyki przemysłowej czy infrastruktury telekomunikacyjnej. Tam, gdzie jest to możliwe i uzasadnione, zawsze współpracujemy z czołowymi twórcami technologii na świecie. Kto może lepiej uzupełnić szkolenie niż inżynier, który współtworzył dane rozwiązanie?

Mówiąc najkrócej – mamy spore doświadczenie w organizowaniu praktycznych warsztatów i wiemy że one po prostu świetnie działają. Nie bez powodu niekiedy kosztują one niebagatelną sumę. Solidna wiedza po prostu musi kosztować. Tegoroczne EXATEL Security Days będzie miało cały dzień warsztatów. Do wyboru będą cztery ścieżki, każda oparta na rozwiązaniach innego znanego producenta IT/cyber.

Po dwóch dniach emocji ESD19 jest zatem możliwość spokojnego praktycznego hands-on z udziałem ekspertów producentów i specjalistów EXATEL. Każdy uczestnik ESD może uczestniczyć w wybranych warsztatach. Z praktycznych uwag – trzeba będzie mieć własny laptop z możliwością podpięcia do WiFi, ewentualnie Ethernetu. Warto również na interesującą ścieżkę zapisać się relatywnie wcześnie – dysponujemy skończoną liczbą miejsc na każdych warsztatach. Będziemy na bieżąco informować o nowościach ewentualnych zmianach.

Poniżej aktualny plan warsztatów ESD19.

Palo Alto: Ultimate Test Drive
Na warsztacie zostaną omówione metody skutecznej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem typu malware, exploit, ransomware na stacjach roboczych. Poznamy problemy i rozwiązania widzialności i kontroli nad aplikacjami w ruchu sieciowym – również tych korzystających z szyfrowania SSL/TLS, kontroli na zawartością ruchu sieciowego oraz użytkownikami. Na koniec zajmiemy się ochroną ruchu DNS oraz ochroną przed kradzieżą haseł.
RSA: Netwitness w formule drużynowego konkursu Capture the Flag, czyli jak identyfikować symptomy włamania na przykładowych scenariuszach?
W czasie spotkania zostaną zaprezentowane możliwości systemu SIEM RSA w ujęciu praktycznym – na artefaktach i śladach audytowych znajdujących się w środowisku testowym przygotowanym na potrzeby tego szkolenia.
Flowmon: (Nie)widzialna komunikacja wewnątrz sieci – sprawdź jak ją zobaczyć!
Warsztat poświęcony wykrywaniu niepożądanej komunikacji wykorzystując automatyczną analizę behawioralną oraz ustalając własne parametry i filtry związane z audytem bezpieczeństwa sieciowego przeprowadzanego w sposób ciągły (real time).
Cisco: Wielowarstwowa ochrona vs. wyrafinowane ataki

Warsztat skupiony wokół tematyki architektury systemów bezpieczeństwa i potrzeby ciągłej ochrony przed i w trakcie ataku, a także jak sprawnie przywrócić przedsiębiorstwo po ataku. Uczestnicy będą mieli okazję od strony praktycznej zapoznać się z wybranymi narzędziami bezpieczeństwa, zobaczyć jak komunikują się ze sobą oraz w jaki sposób ta integracja pomaga w walce z wielowektorowymi zagrożeniami.